IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Критики & Препоръки, Какво искате да се подобри във форума...
vIkToRsHeFa
коментар Apr 26 2005, 09:39
Коментар #1

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

Всякакви градивни критики и препоръки които да направят по-удобно и приятно прекарването ви в страниците на GGbit.info са добре дошли!!! 15.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
58 страници V  « < 40 41 42 43 44 > »   
Start new topic
Отговори (820 - 839)
akolevutd
коментар May 31 2007, 04:03
Коментар #821

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

Цитат(SoARoN @ May 30 2007, 22:33) *
Значи това където пише кой е отговорник за раздела е подвеждащо!

еми не е позвеждащо. ако чавек се запеднае с IPB ще разбери за какво става на въпрос. това там където пише "Контролира се от..." не означава че само от него се контролира. Има много "невидими" модератори които се грижат за други раздели без даже да разберат потребителите. глобалните модератори и администратори се грижат за 100% всички раздели. голяма част от локалните модератори и модеротарите на даден форум помагат за опазването на друге форуми без да бъде разбрано от други...освен от хора от екипа

+Quote Post
Jane
коментар May 31 2007, 11:15
Коментар #822

.: Шефката на шефа :.

Група: Потребител +
Коментари: 549
Регнат: 17-January 06
От: Пловдив

blink.gif Вие нещо мръднахте. 3pacalypse After ако искаш да се направят раздели още за каквото те интересува. Примерно може да се направи раздел за футбол, баскетбол, ръгби, тенис на маса...всъщност, каквото се сетите. Колкото по-голям е форума - толкова по-добре. sick1.gif

SoARoN казва, че форума има нужда от още модератори, а вие почвате да обеснявате как се ставало модератор. Много го интересува него как се става модератор, вие като толкова нещете нов такъв, може да почнете да си вършите по-съвестно работата. Някой спомена, че човек си има и личен живот. Еми, да, има си, точно затова трябват повече модератори. Незнам колко влизат,кога влизат и какво правят, аз виждам резултата - половината от темите са пълни с излишни коментари!!!

+Quote Post
akolevutd
коментар May 31 2007, 11:43
Коментар #823

Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

Jane, 3pacalypse After предлага. Не му се нахвърляй!
За модераторите, това е отворен кръг от хора и се приемат нови членове!

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар May 31 2007, 11:53
Коментар #824

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714

Като има нужда ще се намерят, модератори са идвали и са си отивали, това не е проблем.. въпроса е да се подберат точните хора за точните раздели, а това е процес на продължително обмисляне и консултации. Обесняваше се не само как се става модератор, а че това "води се от" "контролира се от" е малко подвеждащо. Администратори и глобални модератори (червени и зелени никове), имат контрол напрактика над всички форуми и раздели, тези с оранжевите никове, имат контрол над един или повече раздели, а някои от тях въпреки цвета си напрактика имат също 100% контрол над всички теми (въпрос на допълнителни групи в които се намират), така че попринцип хора има достатъчно. Друг е въпроса, че някои отсъстват от време на време, но сега е отпускарският сезон, хората ходят по морета, балкани, в чужбина, абитуриенти, кандидатстуденти това онова.. все уважителни причини за отсъствия.. А и забравяте нещо много елементарно, опцията "скрит потребител", не малко хора я ползват за да "не се показват", а всъщност са си онлайн. Та това по темата за модератори.

По темата за спама, или малко по общо казано, задръсването на форума с теми и коментари, които са напълно излишни и дори дразнещи е друг въпрос. Борбата ще е жестока, но ще трябва да се преборим с това. Но дори 100 или 1000 админи и модератори да има това не е гаранция.. защото за да може това да се случи, трябва и самите потребители да се включат, да не пускат спамливи теми, да избягват да разводняват иначе сериозни теми със странични неща, да не насаждат напрежение между потребителите, да докладват по-често при забелязан проблем и да дават повече качествени предложения, общо взето всеки трябва да се пребори със спама в себе си.
Начина по който хората които имат допълнителни правомощия действат също е много важен.. строг тираничен контрол с чести наказания, цензура и ликвидиране на популярни теми и раздели, не би било най-доброто нещо, което може да се направи.. но и обратното не е добре.. решението е в баланса, трябва да се допускат и компромиси като съществуването на разделите с "форумните игри", но трябва и да се действа твърдо при всеки опит останалите сериозни раздели да се превърнат в подобно нещо..

+Quote Post
Jane
коментар May 31 2007, 11:57
Коментар #825

.: Шефката на шефа :.

Коментари: 549
Регнат: 17-January 06

Е, благодаря за изчерпателния отговор. Аз искам да запитам тогава, ако попадна на такива спамерски изпълнения на кого трябва да докладвам?

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар May 31 2007, 12:02
Коментар #826

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714

Цитат(Jane @ May 31 2007, 12:57) *
Е, благодаря за изчерпателния отговор. Аз искам да запитам тогава, ако попадна на такива спамерски изпълнения на кого трябва да докладвам?

Ето ти пълният списък на модераторите и администраторите, в зависимост къде се намират спамерските изпълнения и кой е онлайн, можеш да си избереш някой, който да ти свърши работа. smile.gif

+Quote Post
unvisioble
коментар May 31 2007, 12:07
Коментар #827

Глобален Модератор

Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

Цитат(Jane @ May 31 2007, 12:57) *

Обърни се към модератора на съответния раздел или към някой от членовете на екипа.

П.П. Освен това все пак модераторите и администраторите не са пъдари. Самите потребители трябва да имат самосъзнание и да се поозаптят малко с безсмислените теми и постове.

+Quote Post
Крадец на рози
коментар May 31 2007, 13:21
Коментар #828

The misery, the pain...

Група: Редовни
Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

Някои емотиконки се повтарят. Други липсват. Ам и имената им _според мен_ щеше да е по-добре, ако са от рода на :1: до :124510: примерно. Тоест да са номерирани, като ти хареса нещо не го търсиш, просто едно номерче и всичко е шест :> emoticon1 (103).gif може ли да се помисли върху това?
Ако сега имената не емотиконите се сменят, то тогава в темите вместо емотиконки ще има само надписи, но ако тези емотикони се скрият, но си останат и се качат на ново, без да се повтарят и са по-подредени. Не казвам, че не са де. Бих ги свалил и качил някъде, ако _СЛУЧАЙНО_ се навиете ;>

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jun 1 2007, 17:13
Коментар #829

1. Относно затритите теми постове и т.н. При всяко чистене на постове теми и т.н. дори и не според правилата се разпращат лични съобщения към съответните потребители, изключения правят само рецидивите на които постоянно колегите си играят да ходят с багера зад тях да зачистват.
2. Подобни обобщаващи форуми за търсените неща се обмислят за по-активните теми като субфоруми и се мисли над решението на този проблем от доста време насам.
3. Модераторите към момента са предостатъчно, естествено обмислям и разширения на екипа спрямо разрастването на форума.
4. Демокрацията във форума идва прекалено в повече за някои затова и биват затваряни темите в които не може да бъде установен контрол тип асоциации и подобни.
5. Когато се дойде време за позачистване на форума, някой хубав ден ще се почиства точно от към форумни игри и компания, като естествено смислените игри ще остават непокътнати!
6. Всеки форум почти си има по един модератор горе долу там където няма може да се обърнете към глобален модератор или администратор по своя преценка.
7. За всякакви нарушения, неправомерни наказания и т.н. пишете лично на мен и ще бъде проверено ако са основателни, макар, че екипа е почти винаги 200% коректен както много от вас могат и да потвърдят.
8. Крадец, може и ще бъде направено, с номерчета е гадно защото някои като мен да речем са свикнали да си пишат стандартните емотиконки както и в скайпа и навсякъде но наистина има някои които са за редакция, ще направя просто ребилд на постовете и няма да останат такива празни кодове на емоцийки. 4.gif

ПП. On Topic! 19.gif

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Jun 1 2007, 17:20
Коментар #830

The misery, the pain...

С две имена за емотиконка като на скайп не става ли :>

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jun 1 2007, 17:46
Коментар #831

Цитат(Крадец на рози @ Jun 1 2007, 18:20) *
С две имена за емотиконка като на скайп не става ли :>

За жалост го няма като вариант при форумите. blush.gif

+Quote Post
3pacalypse Now
коментар Jun 2 2007, 05:06
Коментар #832

diabolique

Група: Уважавани
Коментари: 2,222
Регнат: 25-August 05
От: БЪДЕЩЕТО !!!

Цитат(Jane @ May 31 2007, 12:15) *
Колкото по-голям е форума - толкова по-добре. sick1.gif

Да точно така мисля. А и това , че моето предложение не те вълнува и не си компетентна по него не ти дава право да ми се нахвърляш така. Утре ти може да предложиш да направят раздел за "Заяждане" , а ест ти там ще си най-активна аз тогава няма да ти се смея на идеята (или ще го направя, но без да пиша в форума за това) чисто и просто ще изчакам админите да дадат отговорът си . Форумът не е моя собственост както и твоя , че да ревем дали има раздел "форумни игри" или "Общи дискусии" . Форумът се контролира от цяло едно общество тъй , че дали на 1 или 2ма потребителчета нещо не им харесва ще трябва да свикват , защото тук нещата се решават от много хора , а не от 1 - 2ма. Мен ме вълнува темата за "Конзолите" по другите форуми гледам и там ги вълнува.Мога да пиша ревюта , новини и сумати още неща , а и забелязах , че във разделът за Игри има и бая темички , които могат да бъдат преместени при поява на евентуален раздел. Стига екипът на ggbit.info да е съгласен това ме интересува , а не някакви си потребители , които ми се появили от вчера и вече се опитват да се чувстват все едно притежават всичко. В момента в форумът има регистрирани 21,567 , ако всеки тръгне свободно да изказва мнение за това дали му харесват идеите на един или друг тук ще стане трета световна. И аз не разбирам от CS следователно не посещавам раздела . След като не ме интересува тоива означава ли , че сега трябва да започна да мрънкам тук как разделът не ми харесва , защото нищо не знам и не ме засяга темата - НЕ ! Има хора , които темата им харесва , а във форума сме съвкупност от страшно много потребиотели с различни интереси , ако теб не те вълнува то някой друг ще го вълнува , защото ти не си господ и твоето мнение не важи за всички.До момента смятам , че се справям добре със двата скромни раздела , които се водят от мен и компания.Тъй , че смятам , че мога да контролирам още един . Бтв напишете ми , ако сте съгласни smile.gif

+Quote Post
Шепот и прах'
коментар Jun 2 2007, 10:24
Коментар #833

...wanderlust...

Коментари: 442
Регнат: 26-May 07
От: touched lyrics

Съжалявам, че питам тук...
Но не намерих правилната тема...

Та.
Колко поста трябва да имаш, за да си сложиш ранг?Свой собствен...
Или той е достъпен само за онези, които познават админи...
(не намеквам нищо, просто в някои форуми е тъй.)

+Quote Post
ZzoOoMeR
коментар Jun 2 2007, 10:31
Коментар #834

Мистър GGbit.InFo

Коментари: 1,941
Регнат: 9-April 06
От: Found In Translation

Виж тук wink.gif http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=21011

П.С. А ако случайно питаш за това което пише на някой потребители под снимката

Цитат(vIkToRsHeFa)
А иначе само за това дето го пише под аватарите всеки от група редовни има право да си госменя 1 път месечно като ми се обади на лично съобщение.

+Quote Post
The Shaman
коментар Jun 2 2007, 14:10
Коментар #835

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Ако не се прекалява,т.е. да се сменя всяка седмица,не сме отказали на никой,дори на нередовните :>

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Jun 8 2007, 23:41
Коментар #836

The misery, the pain...

Ам когато някой посочи, че е да речем от женски род, защо да не пише 16 годиШНА вместо да е 16 годишен / на :> ?

+Quote Post
The Shaman
коментар Jun 9 2007, 01:04
Коментар #837

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Цитат(Крадец на рози @ Jun 9 2007, 00:41) *
Ам когато някой посочи, че е да речем от женски род, защо да не пише 16 годиШНА вместо да е 16 годишен / на :> ?

Това е проблем който трябва да се промени,така ли ?!??

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jun 9 2007, 13:30
Коментар #838

Цитат(Крадец на рози @ Jun 9 2007, 00:41) *

От инвижъна не са предвидили подобна опция или в превода тази част е преведена буквално което ме съмнява... Ще проверя и ако е възможно ще бъде коригирано!

+Quote Post
ogata
коментар Jun 9 2007, 13:35
Коментар #839

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06

Цитат(Шепот и прах @ Jun 2 2007, 10:24) *
Съжалявам, че питам тук...
Но не намерих правилната тема...

Та.
Колко поста трябва да имаш, за да си сложиш ранг?Свой собствен...
Или той е достъпен само за онези, които познават админи...
(не намеквам нищо, просто в някои форуми е тъй.)

Пак се връщам на въпроса ... а защо не се постави като опция в контрол панела за да може всеки да си го менка , когато си поиска smile.gif ?

ПП. Говоря за надписа под аватара

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jun 9 2007, 14:05
Коментар #840

Цитат(ogata @ Jun 9 2007, 14:35) *
Пак се връщам на въпроса ... а защо не се постави като опция в контрол панела за да може всеки да си го менка , когато си поиска smile.gif ?
ПП. Говоря за надписа под аватара

Тази опция е пусната само във някои ламави форуми със слаба администрация където не са помислили че под аватара може дасе лепне "Админ", "Глобален Модератор" и т.н. и при сходен ник със някой админ при клик върху профила да речем в някоя тема неоторизирани лица да получат информация непредназначена за тях. Вика му се социал инженеринг... За пример в ggbit.net форума едно време беше пусната тази опция и warezru ако не ме лъже паметта си беше сложил ранг "Администратор" по същия начин^ та имаше потребители които в темите го питаха кога ще оправи нета, незабелязвайки че е в група "потребители"... Същото го имаше в датата и вероятно се досещате за какви шашми става въпрос, при по-неопитни потребители...

+Quote Post

58 страници V  « < 40 41 42 43 44 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 23rd August 2019 - 09:43