IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Асемблер, При натискане на бутон да издава звуци
skinovski
коментар Apr 22 2009, 02:29
Коментар #1

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 27
Регнат: 7-November 07
Име: Nikolay Gradinarov

Здравейте, пиша ви относно една моя задачка. Значи задачката ми е да напиша програма на асемблер - При натискане на бутон да издава звуци. За целта трябва да използвам микрокроконтролера Attiny 12 от фамилията AVR на Atmel. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен или пък ако ме насочи в някаква посока. По принцип ми е нужно как мога да направя инициализация на порт, на стек поинтера. Как се задава външно прекъсване (инициализация при активно ниско ниво), и при възникване на прекъсване - старт на timer.

Благодаря ви още от сега!
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 4)
Stratovarius
коментар Apr 22 2009, 15:50
Коментар #2

Редовен Потребител

Група: Потребител +
Коментари: 522
Регнат: 12-May 06

ТИ о4аквас някои да седне, да погледне документацията на контролера. И да ти написе домасното така ли?!?

Ами аз няма да го направя, надявам се никои да не ти го направи!

+Quote Post
skinovski
коментар Apr 23 2009, 01:56
Коментар #3

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 27
Регнат: 7-November 07
Име: Nikolay Gradinarov

9.gif не съм казал да ми го направи, а да ме насочи какво трябва да направя, защото нищо не разбирам. По добре прочети внимателно какво съм написал колега 4.gif има разлика между тези две изказвания: да ме насочи какво да направя и да ми го направят. Ако няма помощ няма колега нали няма да се самоубия сега, само дето не разбирам какъв е смисъла на тоя форум... 18.gif

+Quote Post
daka_87
коментар May 25 2009, 20:15
Коментар #4

Потребител

Коментари: 17
Регнат: 11-September 08
От: Пловдив

НА Паскал се пише с 2-3 реда код (зависи от редовете де)... Но за асемблер не мога да помогна в този случай. Иначе ако прочетеш документацията както те съветват потребителите преди мен, би трябвало да го направиш... не вярвам да е толкова трудно...

+Quote Post
club135
коментар May 26 2009, 07:26
Коментар #5

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06
От: Пловдив

Цитат(daka_87 @ May 25 2009, 21:15) *
НА Паскал се пише с 2-3 реда код (зависи от редовете де)... Но за асемблер не мога да помогна в този случай. Иначе ако прочетеш документацията както те съветват потребителите преди мен, би трябвало да го направиш... не вярвам да е толкова трудно...

Ето ти малко акълна храна, че да повярваш.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 14th October 2019 - 11:32