IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> НЛО Що Е То?!, Съществува ли според вас
НЛО Що Е То?!
Според вас съществува ли НЛО?!
ДА , убеден/а съм! [ 71 ] ** [86.59%]
Не , Такова нещо не съществува според мен! [ 11 ] ** [13.41%]
Общо гласове: 82
Гостите не могат да гласуват 
ZzoOoMeR
коментар Apr 11 2007, 19:23
Коментар #1

Мистър GGbit.InFo

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,941
Регнат: 9-April 06
От: Found In Translation

НЛО или неидентифициран летящ обект е термин, който означава непознат въздушен обект. Това са светлини в небето през нощта или блестящи на слънцето тела през деня, които не могат да се отъждествят с познатите физични, химични и метерологични явления, нито с позната земна техника. Голяма част от тях имат своето разумно обяснение след внимателно разучаване на фактите. За тези от тях, които не могат да бъдат обясненни, се предлагат различни хипотези, като най-популярната от тях е, че са резултат от дейността на извънземни цивилизации.

НЛО добиват популярност след 1947 г., когато в САЩ са забелязани няколко летящи НЛО. Има данни, че те присъстват в нашето битие от дълбока древност. Някои смятат, че пророк Иезекил описва в своята книга близка среща с НЛО. През Средновековието в Западна Европа също има наблюдения на НЛО. В България първото документирано свидетелство е от 1858 г. във варненското село Аврен, когато три прилични на звезди тела преминават над Гергьовденския общоселски събор. Инцидентът е описан от Илия Блъсков, който посещава селото 8 години след това.

Друго популярно наименование на явлението е "летящи чинии". През 80-те години на 20 век за обозначавание на явлението вместо термина НЛО се употребяват и "Аномални явления" (АЯ) и "Аномални явления в атмосферата" (ААЯ).

Науката, изучаваща НЛО, се нарича уфология. Името идва от английското UFO, което е съкращение от „Unidentified flying object“ (в превод: „неидентифициран летящ обект“).
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V   1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
The Shaman
коментар Apr 11 2007, 19:26
Коментар #2

S.t.a.l.k.e.r.

Група: Потребител +
Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Вселената е нещо необятно.Не ,не съм убеден,но все трябва да има и други като нас.Нали извънземен не означава някакво уродливо човече :>

+Quote Post
adoration_
коментар Apr 11 2007, 19:28
Коментар #3

Your Angel,Your Desire...Your life

Група: Уважавани
Коментари: 1,175
Регнат: 5-November 06
От: В Пловдив и в Неговото Сърце :)

НЛО ?! Да,според мен съществува.И САЩ мн умело крият фактите.НО преди 18 години са направили грешка,като са показали извънземно по телевизията (поне по думи на моята учителка по география,а на нея може да й се вярва)... wink.gif

+Quote Post
Craft
коментар Apr 11 2007, 19:30
Коментар #4

Мадам Дьо Помпадур

Коментари: 1,564
Регнат: 8-April 06
От: Пловдив

Имаше едно предаване по Дискавари и един учен каза една мисъл която много ми хареса по повод НЛО
та:Малко е егоистично да мисли че сме единствени в цялата вселена.

+Quote Post
3pacalypse Now
коментар Apr 11 2007, 19:30
Коментар #5

diabolique

Коментари: 2,222
Регнат: 25-August 05
От: БЪДЕЩЕТО !!!

Със сигурност има. Според всяка една теория на вероятностите след всички паранормални неща в живота ни , всички факти и всички доказателства няма как всичко да е едно съвпадение , един голям фейк. СЪС СИГУРНОСТ ИМА!!!. Въпроса е защо не искат да се свържат с нас.Според мен имам една теория , че цялата вселена около нас е една илюзия и всъщност около нас има много други неща ...просто извънземните са се обединили понеже ние сме някаква дефектна раса , която прави грешки и се самоунищожава.Както има и лаф "никой човек не е безгрешен".Ами ако извънземните са безгрешни confused.gif (Ест тогава никога нямаше да успеем да ги заснемем или нещо подобно) но представете си те се страхуват от нас , защото можем да погубим и тяхния свят , както сме тръгнали да погубваме нашия. И да сме затворници на една илюзия , а те да идват от време на време и да ни наблюдават.Като се замисля това е много добра теория незнам дали някой е подкрепя wink.gif

+Quote Post
Jolly_GirL
коментар Apr 11 2007, 20:45
Коментар #6

Редовен Потребител

Коментари: 841
Регнат: 29-October 06
От: София

Според мен има,не може само ние да сме в цялата вселена blink.gif

+Quote Post
qwe123
коментар Apr 12 2007, 00:07
Коментар #7

Just A Dreamer

Коментари: 1,011
Регнат: 1-November 06

Цитат(Jolly_GirL @ Apr 11 2007, 21:45) *
Според мен има,не може само ние да сме в цялата вселена blink.gif

Същото и аз си го мисля smile.gif Абсолютно същото tongue.gif

+Quote Post
$windle
коментар Apr 12 2007, 00:09
Коментар #8

Животът ми е поп-фолк

Коментари: 1,394
Регнат: 30-September 05

Абе хора с тоя нов раздел и тия НЛО-та взеха тръпки да ме побиват, някак си прекалено много ме карат да мисля за това :О

+Quote Post
Refuse
коментар Apr 12 2007, 09:25
Коментар #9

Art of Movement

Коментари: 1,476
Регнат: 8-October 06

А бе да ви кажа има си НЛО или както щете го наричаите, но има нещо такова.. wacko.gif

+Quote Post
ZzoOoMeR
коментар Apr 12 2007, 10:54
Коментар #10

Мистър GGbit.InFo

Коментари: 1,941
Регнат: 9-April 06
От: Found In Translation

55 години мистерията провокира човешкото въображение НЛО ­ засекретени завинаги

Повече от половин век след официалната си регистрация неидентифицираните летящи обекти продължават да навестяват различни точки на планетата. Скептиците ги смятат за поредната модерна приказка за наивници.
Сериозни учени обаче твърдят, че
това наистина са пришълци от
други светове.
Началото е през юни 1947-а. Тогава Кенет Арнолд съобщава за група неидентифицирани обекти. Те го поразяват толкова много, че той решава на всяка цена да обърне вниманието на обществеността към летящите дискове. Самото понятие неидентифицирани летящи обекти ­ НЛО, се появява по-късно.
На 24 юни, докато лети със самолет, Арнолд вижда вляво от себе си редица обекти, които му напомнят опашка на змия. Те вибрират и летят с огромна скорост. На вид напомнят разрязано наполовина блюдо с триъгълник отзад. Първите
регистрирани НЛО са 9,
с бяло-синкав цвят, в средата на фигурата лети най-големият. Според Арнолд телата се движат със скорост 2750 км в час.
Единственото желание на американеца е да кацне благополучно и да разкаже за видяното. Властите обаче не обръщат никакво внимание на сензационния разказ на Кенет. След доста митарства той разбира, че военното разузнаване е вече наясно с феномена.
Сензациите тепърва предстоят. Ключова е датата 2 юли 1947 г., когато НЛО катастрофира в пустиня край Розуел, Ню Мексико.
За броени часове военните наложили пълно информационно ембарго върху случая. Трофеите, няколко трупа на извънземни и отломките от летящата чиния, били откарани в свръхсекретна военна база в Тексас. Ражда се една от мистериите на века, наречена ”Розуел”.
Историята така и щяла да остане прикрита в зоната на здрача, ако не е бил кинооператорът ветеран Джек Барнет. На преклонна възраст
Барнет решава да открие дълго
критата тайна
срещу 150 000 долара, платени от Рей Сантили.
Половин век по-късно ужасяващ филм на Пентагона излиза наяве. Сцената наподобява филм на ужасите. Само че е истинска. Датата е 30 юли 1947-а. Лабораторията е в свръхсекретната база Форт Уърт.
Двама лекари, според акуратните табелки - д-р Уилямс и д-р Бронк,
аутопсират два трупа на
извънземни.
Съществото е голо. Главата му изглежда огромна, очите му са широко отворени, няма зъби, ушите му изскачат от врата. Има по шест пръста.
Създанието е от женски пол. Няма окосмявания, пъп, нито зърна на гърдите. лекарите правят професионален гръден разрез.
Следва нов шок ­
извънземният
няма гръден кош,
а вътрешните му органи нямат нищо общо с човешките. Липсват черва.
От гърдите на съществото докторите извличат нещо като кристал. А в главата му вместо мозък има неопределяема каша.
Главните герои в експеримента са известни светила. Бронк е невропсихиатър, сътрудник на тайните служби и на суперсекретна група ”Маджестик 12” за прибиране на катастрофирали летящи чинии и за разработване на придобити от тях нови технологии.
Докторът е прочут с изследванията си за ефекта на полетите на голяма височина върху мозъка.
Чрез компютърен анализ сред присъствалите на ужасяващия експеримент е и президентът Хари Труман.
Споровете в научните среди по случая ”Розуел” продължават. Това е извънземен пришелец парекселанс, твърди единият лагер.
Традиционалистите са категорични, че става дума за
човешко същество, жертва на
бактериологичен експеримент.
Физиците обаче са категорични, че и при най-жестокото бактериологично заразяване не порастват шест пръста, нито се променят напълно вътрешните органи.…
Какво представляват тайствените тела?
Традиционните НЛО са метални тела с цвят в различни оттенъци на сребристото. Понякога са обвити в облак и контурите им са размити.
Стотици са описанията на НЛО, направени детайлно и добросъвестно от сериозни специалисти, чиято последна грижа е сензацията.
Военният експерт Фриц Венер описва под клетва видяното от него на 21 май 1953 г. Физикът бил отведен на мястото на катастрофата на неидентифициран летящ обект край Кингмън, Аризона.
Обектът е от неизвестен, наподобяващ алуминий метал. При падането се е врязал в пясъчната покривка, без да се повреди. Има овална форма с диаметър около 9 метра. Люкът е с размери 1.06 и 0.45 м. Във вътрешността имаше две въртящи се кресла, кръгла кабина, множество инструменти и дисплей.
В палатка, опъната наблизо, видях тялото на единствения член на екипажа. Бе висок около 1.20 м, с тъмна кожа. Имаше две очи, две ноздри, две уши и малка кръгла уста. Хуманоидът бе облечен в сребрист комбинезон с шлем от същия материал.
На земята лежеше огромен диск от сребрист, подобен на неръждавейка метал.Така описва видяното на 3 юли 1947 г. в долината Сан Августин, Ню Мексико, агроинженерът Грейди Барет.
В различни пози край него лежаха странни тела. Бяха с еднакви лица и странни сиви костюми без шевове, ципове, яки. На ръст бяха колкото 10-годишни деца. Само единият даваше признаци на живот.
Барет се натъкнал на отломките случайно, почти едновременно с група археолози от университета в Мичиган. След минути обаче към мястото се приближил военен камион и нежеланите цивилни свидетели били отстранени.
Пришълците: Сиви, Хибриди и Чупакабра
Сивите
са най-често описваният вид. Високи 1.2-2 м, без коси и полови органи. Характеристиките са различни. Според някои това са благородни същества, дошли да помогнат за развитието на човечеството. Други твърдят, че това са жестоки завоеватели, дошли да поемат управлението на Земята. Всички свидетели са единодушни, че Сивите отвличат хора. От тях извличали яйцеклетки и сперма, за да създадат сиво-човешки хибрид.
Съществуват предположения, че са дошли на земята след катастрофата в Розуел, Ню Мексико, през юли 1947 г. Сред изследователите битува мнение, че Сивите са подписали споразумение за сътрудничество с американското правителство за експерименти с хора.
Хибридите
вероятно са резултат от селективно размножаване между Сивите и човешки индивиди. Високи на ръст, сини човешки очи, кестеняви коси, с изразени полови признаци на мъже и жени, с умения за телепатично общуване.
Версиите за появата им са различни. Според едни това е създаването на раса от елитни екземпляри и предотвратяване на изчезването на Сивите като изроден от прекалено клониране вид. Според други целта е запазване на човешкия род.
Според някои учени целта на Хибридите е да преселят групи хора на далечни планети, тъй като според извънземните експерти земното общество е обречено на самоунищожение.

... Марица Днес ...

+Quote Post
Bloody_Tears
коментар Apr 12 2007, 14:51
Коментар #11

forbidden to remember,terrified to forget

Коментари: 4,298
Регнат: 10-August 06
От: Silent Hill

Вярвам и от скоро доста ме е страх от това, че съществуват smile.gif

+Quote Post
Gossip Girl
коментар Apr 12 2007, 19:48
Коментар #12

Princess

Коментари: 1,622
Регнат: 9-August 06

Убедена съм, че ги има

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Apr 15 2007, 23:12
Коментар #13

Pretty In Scarlet

Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

и както казах на единия създател на този раздел когато имам ще вляза да разгледам ама то много голямо форумче се е заформило тука и за жалост няма да мога да видя всичко, но реших да почна с тази тема и да гласувам за това че не вярвам в нло, може би има други същества защото вселената е безкрайна, но какви са те и дали наистин ги има... нз дали някой с сигурност знае, може би точно този подфорум ще ме убеди в това или точно обратното ще видим, но все пак аз не вярвам и както виждам съм от 3-мата човека глсаували така ама мой проблем smile.gif

+Quote Post
renegade1990
коментар Apr 16 2007, 06:43
Коментар #14

Master Of Puppets

Група: Редовни
Коментари: 350
Регнат: 19-May 06

Най-вероятно е да има.

+Quote Post
K_f_R
коментар Apr 16 2007, 07:34
Коментар #15

Dismantle Me

Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06

Ми сигурно има май докъто дойдат няма да разаберем !

+Quote Post
renegade1990
коментар Apr 16 2007, 08:09
Коментар #16

Master Of Puppets

Коментари: 350
Регнат: 19-May 06

Е то може и да са идвали ама...
...никой не вярва.

+Quote Post
SoARoN
коментар Apr 18 2007, 08:07
Коментар #17

путкопоклонник

Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

анкетата не е пълна. аз примерно нито съм убеден нито го отричам. така, че един допълнителен отговор от рода на "може и да има" ще е добре да фигурира...за сега се въздържам от гласуване.

+Quote Post
oL1pS
коментар Apr 18 2007, 09:39
Коментар #18

.: Симпатяга :.

Коментари: 304
Регнат: 23-April 06
Име: StoyaN

Супер е темата мреси много ... пот BTV дават няколко среий за НЛО в Неделя от 3 или вечерта от 1:00 май беше и много е яку такива кадъри който не са излъвани и пазини в Арихвите на БТВ и НАСА.

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Apr 18 2007, 21:39
Коментар #19

Pretty In Scarlet

Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

Цитат(oL1pS @ Apr 18 2007, 10:39) *
Супер е темата мреси много ... пот BTV дават няколко среий за НЛО в Неделя от 3 или вечерта от 1:00 май беше и много е яку такива кадъри който не са излъвани и пазини в Арихвите на БТВ и НАСА.

и аз го гледам това и пак немога видя нешо което наистина да ме обеди в съществуването им

+Quote Post
Mechka
коментар Apr 18 2007, 22:07
Коментар #20

Потребител

Коментари: 394
Регнат: 25-January 06
Име: Angel

и най-якото е че на тях им дреме на шмайзера... biggrin2.gif

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 14th October 2019 - 11:27