IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Дайте ми насока, Моля
TIapko
коментар Nov 14 2008, 01:32
Коментар #1

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 47
Регнат: 28-December 07
От: София
Име: Теодор

Здравейте, на последък имам малко повече свободно време и ми писна да гледам филми или некви тъпи игри, за това реших малко да се понауча на Обектно Ориентирано Програмиране (или както се наричат програмите с интерфеис, копчета бутони и тн.). В университета правиме точно това но литературата за тази цел е доста остаряла, а с по едно упражнение на две седмици сещате се колко се учи програмиране. Там работиме с MFC приложениея, но литературата която използваме дава прекалено малко пояснения на това което правиме, нещо което няма да ми помогне за запомняне на материяла и по нататашното му доразвиване. От един приятел/колега чух, че това което желая да науча е доста по развито в някъкъв език(предполагам) ДотНет, чувал съм за него, ама само с чуването си оставам. Молбата към напредналите потребители е да ме насочат към правилната пътечка, и да ми препоръчат литература за това, ако може да е на българск. Надявам се да ми помогнете.

П.С. Предишната година доста тъпкахме на C, стигнахме до линейно свързани структури... а тази година разбрах от преподавателя, че за тази цел имало създаден Class(или каквото е там), и един вид сме учили и дълбали в дупка която е изкопана. Това ви го давам като информация за това какво знам.

Този коментар е бил редактиран от TIapko на Nov 14 2008, 01:34
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 3)
akolevutd
коментар Jan 1 2009, 17:48
Коментар #2

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

Обектното ориентиране не е копчарлаци и фончета.
Литература ... в нета колкото искаш.

+Quote Post
ShadowX
коментар Jan 13 2009, 10:19
Коментар #3

Not compatible with Windows

Група: Потребител +
Коментари: 838
Регнат: 29-April 05
От: Plovdiv
Име: ShadowX

http://gh0st.darknet.co.nz/books/
njoy

+Quote Post
gangs7a
коментар Jan 30 2009, 10:37
Коментар #4

Модератор

Група: Модератори
Коментари: 295
Регнат: 29-May 06
От: Майна?

Всъщност .NET не е програмен език, а е библиотека от класове.
Така наречения framework може да бъде използван с много различни програмни езици, като най-често и удобно е да се ползва езикът C#.

Аз чета една много добра книга на тази тема - "Програмиране за Windows на С#"

smile.gif

Друг вариант е да се насочиш към Java и библиотеката за графично програмиране Swing.
Аз сега пиша един курсов проект на Java за работа с бази данни, и графичният потребителски интерфейс си го пиша със Swing и мога да кажа, че се работи доста добре, а и самата библиотека е добре документирана и се намира доста голямо количество примери в нета.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 20th September 2018 - 01:28