Здравейте ( Вход | Регистрация )

Rating 4
entry Sep 21 2007, 21:40
С всяка изминала година остарявам.
Ето защо, Господи, научи ме на изкуството да остарявам с достойнство.
Научи ме да не си въобразявам, че годините са ми дали цялата мъдрост на вековете и че знам всичко, което трябва да се знае по всеки въпрос.
Не ми позволявай да вземам думата по всеки повод и при всеки случай.
Спаси ме от неудържимото желание да уча хората как да живеят.
Помогни ми да не си развалям настроението, да понасям чужди мнения и да не искам на всичко да слагам похлупак.
Запази ума ми бистър и не ми позволявай да губя времето на хората с празно повтаряне на ненужни подробности.
Дай ми разсъдък да премълчавам постоянно удължаващия се списък на моите болки и проблеми, въпреки че удоволствието да ги изреждам става все по-голямо с всяка изминала година. Осени ме със силата да изслушвам търпеливо болките и проблемите на другите.
Научи ме, че е възможно и аз да греша!
Позволи ми да използвам умно огромния си запас от натрупана мъдрост и да не го изразходвам много щедро, защото, Господи, искам да имам приятели и в края на своите дни.
Помогни ми да виждам в хората добрите неща и дай ми благородството да им го казвам.
И най-важното, Господи, не ми позволявай да ставам смешна!

rolleyes.gif Преди много години намерих това в един захвърлен тефтер на майка ми. Прозвуча ми красиво и го преписах, въпреки че аз никога нямаше да остарея...
Сега съм на нейните години тогава. И се уча да остарявам с достойнство. Благодаря ти, мамо. worthy.gif

« Next Oldest · Баба Вихронрав's Blog · Next Newest »

Comments

post Sep 22 2007, 16:33
Comment #1

Вестоносецът на боговете

Група: Потребител +
Коментари: 866
Регнат: 7-April 06
От: Пловдив
Име: Станимир

Цитат
Научи ме да не си въобразявам, че годините са ми дали цялата мъдрост на вековете и че знам всичко, което трябва да се знае по всеки въпрос.
.................................................................... И се уча да остарявам с достойнство. Благодаря ти, мамо.

Тези неща никога не остаряват, винаги ще бъдат човеко верую. Жалко че ние човеците сме грешни и непокорни и се сещаме когато остареем, когато живота ни белоса косите. Но знаете я онази приказка ........ че всичко е с времето си. Хубаво би било такива думи да не ги подминаваме, независимо от технологиите, независимо от високо технологичните играчки които ни заобикалят и правят живота ни по-добър и мързелив. Тези думи са самата истина и философия на нашия живот.
Go to the top of the page
post Sep 22 2007, 16:42
Comment #2

ВещицЪ

Група: Модератори
Коментари: 759
Регнат: 3-December 05
Име: Евгения

Благодаря ти за истинските думи. smile.gif
post Sep 22 2007, 19:57
Comment #3

_.::~*BaD AsS*~::._

Група: Потребител +
Коментари: 5,314
Регнат: 14-May 06
От: Пловдив
Име: Жоро

Цитат(Hermes @ Sep 22 2007, 16:33)
Цитат
.................................................................... И се уча да остарявам с достойнство. Благодаря ти, мамо.

Тези неща никога не остаряват, винаги ще бъдат човеко верую. Жалко че ние човеците сме грешни и непокорни и се сещаме когато остареем, когато живота ни белоса косите. Но знаете я онази приказка ........ че всичко е с времето си. Хубаво би било такива думи да не ги подминаваме, независимо от технологиите, независимо от високо технологичните играчки които ни заобикалят и правят живота ни по-добър и мързелив. Тези думи са самата истина и философия на нашия живот.

« Next Oldest · Баба Вихронрав's Blog · Next Newest »

My Picture

НПВСЧПС
1
2
3
4
5
6
7
8