IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> ????????!

Tози форум (GGbit.Info) няма нищо общо с интернет достачвика "Гигабит Нет" и неговият наследник "Евроком Лан" (повече информация).

> Относно Сийдване, Имате ли такьв проблем?
Viiipeer_
коментар Oct 26 2007, 09:13
Коментар #1

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 291
Регнат: 22-February 06
Име: viiipeer_

Така значи като сийдвам нещо каквото и да е то,независимо с каква скорост го сийдвам било то с 300,200 или 0,преди да отворя самият клиент да сийдва преди това browse ването е безпроблемно страниците се зареждат много бьрзо но пусна ли клиента да сийдва и става забавяне на browse за!Смених си даже любимата комета с utorrent обаче положението е сьщото!Дали и на вас така ви забавя,защот6о като идваха последно техниците ми казаха че това е нормално защото канала бил общ!Да ама нали не трябва да зависи download от upload?

И дали искаха да ме метнат,демек да ме изльжат че е нормално!Щото от тези екк вече не знам какво да очаквам!
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
melkor
коментар Oct 26 2007, 09:20
Коментар #2

Sinner in the hands of dirty goddess

Група: Администратори
Коментари: 2,780
Регнат: 27-April 05
От: Пловдив/София

Ограничи upload-а на -20Kb/s от максимума на връзката ти и кажи дали пак е същото.

+Quote Post
Viiipeer_
коментар Oct 26 2007, 09:24
Коментар #3

Потребител

Ок,обаче в момента сийдвам s 0.2Kb/sec и врьзката се забавя!

+Quote Post
melkor
коментар Oct 26 2007, 10:54
Коментар #4

В такъв случай... Чувствай се прецакан.

+Quote Post
Viiipeer_
коментар Oct 26 2007, 11:14
Коментар #5

Потребител

мерси много любезен отговор!

+Quote Post
BaDMaN
коментар Oct 26 2007, 11:36
Коментар #6

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 65
Регнат: 8-February 06

Провери дали не прехвърляш лимита от конекции, по друг начин не мога да си го обясня, относно скоростите съмнява ме да е от това проблема тъй като канала макар и общ е огромен. Провери и защитната стена, или антивирусната да не забавят нещо.

+Quote Post
club135
коментар Oct 26 2007, 11:49
Коментар #7

Spammerman

Група: Потребител +
Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06
От: Пловдив

Питай ги тия техници колко е максималния брой активни конекции и ги ограничи от торент-клиента, като си оставиш 10тина за браузване. В старите версии на кометата тази функция я имаше, но не работеше, не знам как е при новите. Според мен, ако не стане с нея, опитай с друг клиент.

+Quote Post
melkor
коментар Oct 26 2007, 11:54
Коментар #8

Хмм. Аз не съм се сещал за ограничаване на връзките. Досега не ми се е случвало независимо колко торента свалям или сийдвам да имам забавяне във трафика поради прекалено много връзки. Преди ми се получаваше такова забавяне, но само защото заемах целия канал за ъплоад и като отворя браузър той трябваше да чака за да минат пакетите. Откакто сложих ограничение нямам такива проблеми.

P.S. - @Viiipeer_, ако желаеш, следващия път да ти отговоря нелюбезно а? dry.gif

+Quote Post
Viiipeer_
коментар Oct 26 2007, 12:02
Коментар #9

Потребител

както искаш ми отговаряй,тва си е твоя работа wacko.gif

мьрво melkor ще ти кажа че в заглавието точно и ясно спонехах какьв ми е проблема!!!А ти ми казваш да ограниша с 20К!???

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Oct 26 2007, 12:25
Коментар #10

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Цитат(Viiipeer_ @ Oct 26 2007, 13:02) *
както искаш ми отговаряй,тва си е твоя работа wacko.gif

мьрво melkor ще ти кажа че в заглавието точно и ясно спонехах какьв ми е проблема!!!А ти ми казваш да ограниша с 20К!???

Първо ще ти кажа, да не флудиш толкова много, вземи прочети правилата, има едит за тая работа, не пускай поредни постове!

Второ, много добре ти е обяснено, и точно това да си сложиш ограничение на ъплоада с 20к под максимума ти в зависимост от тарифата е много добър съвет, защото когато се браузва освен конекции и даунлоад скорост иска и ъплоад, а ако капацитета е зает на макс, браузъра трябва да чака и става забавяне.

+Quote Post
Snow
коментар Oct 26 2007, 12:26
Коментар #11

Нахален многознайко

Група: Деструктори
Коментари: 194
Регнат: 27-May 05

Цитат(melkor @ Oct 26 2007, 12:54) *
Хмм. Аз не съм се сещал за ограничаване на връзките. Досега не ми се е случвало независимо колко торента свалям или сийдвам да имам забавяне във трафика поради прекалено много връзки. Преди ми се получаваше такова забавяне, но само защото заемах целия канал за ъплоад и като отворя браузър той трябваше да чака за да минат пакетите. Откакто сложих ограничение нямам такива проблеми.

Melkor, ти не се сещаш за ограничаване на връзките защто ползваш Linux, докато WinXP SP2 има вградено ограничение от 20 конекции. Вдигането му се прави с бъзикане на регистрите, как точно ще отговори чичо google.

+Quote Post
never_mind
коментар Oct 26 2007, 13:21
Коментар #12

...the necessary evil...

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,266
Регнат: 6-November 05
От: София

Цитат(Snow @ Oct 26 2007, 13:26) *
Melkor, ти не се сещаш за ограничаване на връзките защто ползваш Linux, докато WinXP SP2 има вградено ограничение от 20 конекции. Вдигането му се прави с бъзикане на регистрите, как точно ще отговори чичо google.

Не мисля, че има подобно нещо... дай информация ако можеш откъде го знаеш...

+Quote Post
club135
коментар Oct 26 2007, 14:13
Коментар #13

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06

Цитат(Snow @ Oct 26 2007, 13:26) *

Абсолютно няма подобно ограничение на конекциите.
Весо, нямаш проблем, защото сийдваш по-малко. Ако се съберат доста активни торентчета и започнат повечко хора да цоцат от теб, проблемът с конекциите е доста осезаем. Ако ограничението на броя на конекциите в бит-торент клиента не оправи проблема, ще го оправи количеството на сийдваните торенти.

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Oct 26 2007, 14:32
Коментар #14

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Коментари: 15,312
От: Гр. Пловдив

Недейте спорете със Snow, особено на подобни теми... tongue.gif
http://support.microsoft.com/kb/314882
Има ограничение и винаги е имало, неограничени са само сървърните версии от сорта на уин 2003 специализирани за сървъри.

ПП. Само една корекция, за уин ХР про ограничението май беше 10 конекции ако не се лъжа. smile.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Oct 26 2007, 14:42
Коментар #15

Lucid Dreamer

Цитат(vIkToRsHeFa @ Oct 26 2007, 15:32) *
ПП. Само една корекция, за уин ХР про ограничението май беше 10 конекции ако не се лъжа. smile.gif

10 half-open за секунда, а не броя на връзките изобщо.. но прави проблеми, за вистата ограничението е дори до 2 броя такива конекции, но абсолютно всички пиратски версии, които се разпространяват са пачнати и това не прави проблем. Пише че има проблем само при сийдване и че самият проблем е свързан със забавяне на отварянето на сайтове.. например моята огнена лисица прави не по 10 не по 20 а по 30 едновременни заявки за секунда, ако сийдвам на макс около 70-80 торента и съм си заел максимума от изходящият капацитет и аз усещам забавяне в отварянето на страниците.. всичко е относително и зависи от много комплексни фактори, използван софтуер, операционна система, допълнителни пачове, защитна стена, как е настроена защитната стена, антивирусен софтуер, как е настроен, дали се ползва рутер, имали защитна стена на външният интерфейс, как е настроена, колко торента с каква скорост, колко конекции е лимита, колко слота на торент има.. дали са пуснати и други програми като флашгет и скайп в момента, какъв браузър се ползва, как е настроен той и тн.

Забога, не ползвайте тази комета, а само uTorrent или Azureus!

+Quote Post
never_mind
коментар Oct 26 2007, 15:02
Коментар #16

...the necessary evil...

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,266
Регнат: 6-November 05
От: София

Аз не споря с Snow, просто информацията му не е точна... говорим за 20 едновременни опити за връзка към Xp, което няма нищо общо със сийдване на торенти или браузване... когато браузваш, ти правиш връзка, а не някой отвън... а когато сийдваш, колко е вероятността едновременно към теб да подадат връзка 20 човека.. в началото голяма, но след минута-две тези handshake-кове вече са завършили и това са вече лигитимни връзки, а Хр няма ограничения за тях...

+Quote Post
balkankar
коментар Mar 26 2008, 17:57
Коментар #17

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 11
Регнат: 23-October 07

Когато сийдвам,ми се губи скорост.На графиката,показваща даунлоуд\ъплоуд скоростта се отчита примерно 500 KB,но след като отворя торент-клиента там върви не повече от 100 KB.Въпросът ми е-къде се изгубва останалата скорост от 400 KB и защо на графиката е 1,а в действителност е съвсем друго?Използвам биткомет 0,96.

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Mar 26 2008, 18:26
Коментар #18

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Коментари: 15,312
От: Гр. Пловдив

QUOTE(balkankar @ Mar 26 2008, 17:57) *
Когато сийдвам,ми се губи скорост.На графиката,показваща даунлоуд\ъплоуд скоростта се отчита примерно 500 KB,но след като отворя торент-клиента там върви не повече от 100 KB.Въпросът ми е-къде се изгубва останалата скорост от 400 KB и защо на графиката е 1,а в действителност е съвсем друго?Използвам биткомет 0,96.

Може да е бъг в конкретната версия, иначе 2-те статистики са независими дават различните скорости в различен времеви период от където идва и разликата, но ако скороста е стъбилна трябва да се изравнят в рамките на най-много 1-2 минути(докато се свържеш със всички сийдърии скороста стане постоянна) Имай в предвид също така че при торентите има и служебен трафик който бива отчитан от единия монитор но не и от другия, защото торента реално не се сваля, а само се обменя информация за него. Относно конкретният проблем 400к са си бая, засечи каква е реалната скорост и ще раязбереш кой е верният индикатор ако не друго. smile.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Mar 26 2008, 19:17
Коментар #19

Lucid Dreamer

Кой клиент ползваш?

+Quote Post
c0mp
коментар Mar 26 2008, 19:49
Коментар #20

Редовен Потребител

Коментари: 656
Регнат: 19-February 07
Име: vanso

Цитат(balkankar @ Mar 26 2008, 17:57) *
...Използвам биткомет 0,96.

Опитай с uTorrent - безплатен е и за сега нямам оплаквания от него. с Bit-а и аз съм имал ядове преди wacko.gif

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 16th September 2019 - 05:03